Jógobytí

Vycházím ze staroindické sánkhjové filozofie, která jde ve dvojici ruku v ruce s jógou, jež vedle sánkhji tvoří praktickou část dua. Dále pak z filozofické školy advaita védánty, jejíž myšlenky se smísily se sánkhjovými a nesou se do dnešní doby často ve formě neo-védanty. A samozřejmě z tantra jógy, která se prolíná s výše zmíněným, a která je hluboce zakořeněná v mé jógové praxi.

Jógu přirozeně pojím s hlubinnou psychologií C. G. Junga. Baví mě nacházet korelace a naopak odlišnosti našeho západního světa a rodiště světa jógy. Čerpám od autorů jako je americký psychoterapeut Thomas Moore, švýcarská psychoterapeutka a profesorka psychologie Verena Kastová, stejně tak uchopuji ve svém učení některé teze Sikmunda Freuda, Ericha Fromma, Františka Koukolíka, Rudolfa Skarnitzla, Stenleyho Kelemana a mnohých dalších, jejichž některé myšlenky lze kombinovat s učením jógy a jógové psychologie.

Jóga je pro mě prostorem, který nabízí holistický přístup k existenci člověka a umožňuje tak práci s jedincem na mnoha úrovních. Proto se věnuji studiu ájurvédy a jógové terapii jako takové. Fyzickou praxi považuji za velmi důležitou a terapeuticky přistupuji k individuálním potřebám každého jedince.


Těším se na setkání s každým z Vás!

Hari om

Maru


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky